Amerika Birleşik Devletleri, Binance Davasında Samuel Lim'e 1,5 Milyon Dolar Cezası Veriyor - Latest cryptocurrency news

Amerika Birleşik Devletleri, Binance Davasında Samuel Lim’e 1,5 Milyon Dolar Cezası Veriyor

Amerika Birleşik Devletleri, kripto para düzenlemeleri konusunda henüz güçlü adımlar atmamış olsa da devam eden davalar bulunmaktadır. Mevcut yasalar, bazı kripto para vakaları için yeterlidir. Örneğin, para aklama, müşteri tanıma (KYC) ihlalleri ve kayıtsız hizmet sunma gibi konular için mevcut finansal yasalar yeterlidir. Birkaç dakika önce CFTC’nin yaptığı açıklama, Binance davası hakkında yeni bir detay ortaya çıkardı.

CFTC, Binance’in eski Uyum Direktörü Samuel Lim’in şikayet nedeniyle 1,5 milyon dolar ceza ödeyeceğini duyurdu. Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu, bugün Samuel Lim’in cezayı kabul etmeye razı olduğunu ve bu durumun Illinois Kuzey Bölgesi Mahkemesi tarafından onaylanması durumunda geçerli olacağını duyurdu. Lim’in uzlaşma anlaşmasına dahil edileceği günler önce konuşulmuştu, bu nedenle bu son gelişme şaşırtıcı değil. Eski Binance yöneticisi aşağıdaki suçlamalarla dava edildi:

Technology & Populer Science News: Newslinker.co

Eski Binance yöneticisi şu suçlamalarla dava edildi: Emtia Borsası Kanunu’nun (CEA) ihlali ve Binance borsasının birçok CEA ihlalini bilinçli olarak kolaylaştırmak.

CFTC’nin Geçici Direktörü Ian McGinley, piyasaların bütünlüğünü korumak için çalıştıklarını, bu piyasaların kripto para piyasalarını da içerdiğini belirtti. Uyum sorumlularının bugünkü önerilen emri dikkate alması gerektiğini, eğer bir uyum programının sadece göstermelik ve kasıtlı olarak etkisiz olduğunu, CFTC’nin yasa dışı faaliyetleri kolaylaştırmaktan sorumlu tutacağını ifade etti.

CFTC’nin Uygulama Bölümü Başkan Yardımcısı ve Baş Hukuk Müşaviri Gretchen Lowe, CFTC’nin eyleminin ve önerilen emirlerin, şirketin iç kontrollerinin ve ABD’de müşterisi olmadığı yönündeki iddiaların hepsinin gösterişten ibaret olduğunu gösterdiğini belirtti. Sağlam bir uyum sistemi yerine, ABD türev yasalarını bilinçli bir şekilde atlatmak için ‘yama çözümleri’ ve ‘yaratıcı araçlar’ üreten birinin olduğunu, buna rağmen CEO ve CCO’nun sağlam bir uyum sistemine sahip olduğunu dile getirdi.

Disclaimer: The information contained in this article does not constitute investment advice. Investors should be aware that cryptocurrencies carry high volatility and therefore risk, and should conduct their own research.
You can follow our news on Telegram, Twitter ( X ) and Coinmarketcap